Chemson Grubu Hakkında

1986 yılında Chemetall ve Cookson’un PVC stabilizatör alanındaki faaliyetlerini birleştirmesi ile kurulan Chemson Grubu, bugün, 6 farklı ülkede yaptığı üretimlerle PVC stabilizatör sektöründe önemli bir konuma sahiptir.

Dünyada en fazla kullanılan termoplastik türlerinden birisi olan polivinil klorür (PVC), özellik itibarı ile katkı maddeleri olmadan nihai ürün haline dönüştürülemeyen bir malzemedir. PVC’nin işlenebilmesi için gerekli olan en önemli girdilerinin başında stabilizatör gelmekte olup Chemson Grubu bu ürün gamında faaliyet göstermektedir.

Chemson Grubu’nun merkezi olan Chemson Polymer-Additive AG, Arnoldstein, Avusturya’da bulunmaktadır. Şirket, pencere profili, boru ve kablo ürünlerinde kullanılan PVC katkı maddelerinin dünyadaki öncü tedarikçisi olarak faaliyet göstermektedir. Grubun Avusturya’daki merkezine ek olarak, İngiltere, Brezilya, Çin, ABD ve Avustralya’da stabilizatör üretimi yapan tesisleri ile Almanya ve Hollanda’da satış ofisleri bulunmaktadır.

Chemson Grubu, Kasım 2013’te, sektördeki OYAK Grubu şirketi Akdeniz Kimya tarafından satın alınmıştır. Söz konusu alım sonucunda, PVC stabilizatörleri alanında dünya liderliği,OYAK Grubu bünyesinde oluşturulmuştur.

Chemson Grubu’nun Faaliyet Alanları

İletişim Bilgileri

Chemson Grubu’nun ürettiği katkı maddeleri; yapı, inşaat, elektrik-elektronik ve otomotiv gibi birçok farklı endüstriyel alanda ortaya çıkan nihai ürünlerin imalatında kullanılmaktadır. Söz konusu sektörlerde yer alan PVC bazlı sert pencere ve yapı profilleri, boru, kablo, yüzey kaplamaları gibi ürünlerin katkı maddesi olan stabilizatörlerin üretimi Grup Şirketleri tarafından yapılmaktadır.

Chemson Grubu temel olarak, müşterilerinin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak ve PVC sektöründe uzun süreli başarıya sahip olabilmek için, PVC bazlı ürünlere renk, esneklik ve dayanıklılık özelliklerini en iyi kalitede sağlayacak katkı maddelerini üretmek için çalışmaktadır. Bu çerçevede Grup, müşteri odaklı çözümlerle ve gelişime açık, sürdürülebilir uygulamalarla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Adres: Chemson Polymer-Additive AG, Industriestrasse 19, 9601 Arnoldstein / AVUSTURYA

Telefon: +43 4255 2226